EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR SON BİLGİLER

Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum nedir tüm bilgileri sizler için derledik. Son haftalarda yaşananlar kimler emeklilikte yaşa takılanlar için ne dedi hepsini derlememiz de bulacaksınız.

Öncelikle MHP millet vekili Arzu Erdem 1/2 Ağustos tarihinde bir yasa tasarı teklifi verdi. Bu teklif ile uzun zamandır sakin ve sessiz olan EYT mağdurları için bir umut ışığı doğdu. Fakar EYT lilerin bildiği bir durumda zaman zaman böyle yasa tasarısı önerileri meclise gelmiş fakat çoğunluk durumundaki iktidar tarafından kabul görmediği için tasarıdan öteye gitmemişti. MHP ye destek olarak İYİ partininde destek vermesi ortalığı daha da şenlendirdi.

Durum bu şekilde stabil haldeyken asıl bomba CHP den geldi. Millet vekili Özgür Özel EYT lileri daha da heyecanlandıran ve umutlandıran bir açıklama yaptı. Maden iktidar hariç herkes destek veriyor muhalefet olarak birleşip bu sorunu çözebiliriz dedi. İşin matematiği de oldukça basitti. Tüm muhalefetin meclis toplam millet vekili sayısı 310, iktidarın ise 290. Bu durumda AKP ye gerek kalmadan bu iş rahat rahat çözülebilirdi. Bur da benim şahsi düşüncem tek sorun CHP nin bu teklifine MHP nin ters bir cevap vermesi. Şimdilik MHP ve AKP den ses çıkmıyor. Kısaca bu teklife MHP olumlu yaklaşırsa 1 Ekim de bu iş bir günde bile bitebilir.

Son açıklama da MHP milletvekili Arzu Erdem den geldi. Söyledikleri CHP nin teklifine cevap olarak algılanabilir. Söyledikleri aynen şu şekilde. ‘Zaten MHP nin seçim beyannamesinde bu duruma çözüm için iradesini belli etti. Yasa tasarısı vermemizde bu duruma olan bakış açımızı göstermektedir’

İyi partinin de bir yasa önerisi verdiğini hatırlattıktan sonra HDP nin şimdilik sessiz kaldığını belirtelim.

ÖNEMLİ NOT: EYT MAĞDURLARI HER GÜN DÜZENLİ OLARAK #emeklilikteyaşatakılanlar ve #eytlilertakipleşiyor ETİKETİYLE TWITTER DA GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR. HEPİMİZİN BU KONUYA DESTEK VERMESİNİ RİCA EDİYORUZ. EN AZINDAN EYT MAĞDURİYTİNİN YIL DÖNÜMÜ 08/09/2018 TARİHİNDE BİZLER İLE OLUN. BUNU HAK EDİYORUZ.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.