Emeklilikte Yaşa Takılanlara Güzel Haber

EYT

Arkadaşlar keşke başlıktaki gibi iyi bir haber verebilseydik. Uzun zamandır dört gözle beklediğimiz haber malesef bir türlü gelmiyor. EYT olarak tanımlanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar her seçim öncesi bu sefer çıkacak diye umutlandığı yasa bir türlü meclisten geçmiyor. Son olarak İyi Parti ve Milliyetçi Hareket partisi bir yasa önergesi meclise sundular. Fakat bir türlü ne yasalaşmıyor. Hatta takip ettiğimiz kadarı ile mecliste görüşülmüyor bile. Bilindiği üzere MHP ve İP seçim öncesi hem vaadlerinde hemde seçim beyannamelerinde emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini çözeceklerini söylemişlerdi. MHP nin görünürde bir iktidar ortağı olarak gözükmesi birazda olsa bizlere bir umut ışığı oldu. Takip ettiğim kadarı ile MHP milletvekilleri her fırsatta bu sorunu dile getiriyorlar.

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda tam bir fikir sahibi olduğunu düşünmüyorum. Geçtiğimiz yıllarda EYT sorunu için ne yapacaksınız sorusuna verdiği cevap bunu gösteriyordu. AKP ve MHP iş birliği umarım sorunumuza çare olur. Çeşitli alternatifler zaman zaman sunuluyor. Elbet bir tanesi kabul görecektir. Benim kişisel fikrim sorunumuzun çözülmesi için biraz daha zaman var. Sayı olarak azaldığımız da ekonomiye vereceği yük azalacağı için yasa çıkabilir.

Peki bizler ne yapmalıyız. Sesimizi duyurmak için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Özellikle Twitterda EYT grupları aktif olarak çalışıyorlar. Ama sayıca yeterli değiliz. Sizlerde daha önce Twitter kullanmadıysanız bile kayıt olup mutlaka bize katılmalısınız. Her gün yüzlerce twit atarak sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Ama bu sayılar yeterli gelmiyor. Binlere ulaşabilirsek belkide her gün Twetter da gündem olup güzel ses getirebiliriz. İşte o zaman önümüzde kimse duramaz. Evet arkadaşlar hepinizi bekliyoruz. EYT mağduru olmanız önemli değil. Herkesin bu konuda bize destek olması gerekiyor.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.