Gizli Şeker ve Diyabet Artıyor.

Diyabet ve Gizli Şeker Neden Artıyor.

Tip 2 diyabet hastalarının ve bağlantılı bir durum da bulunan insanların sayısı son 50 yılda anormal bir artış göstermiştir. Ve çok fazla sayıda insan kan şekeri düzeyi henüz diyabet denecek kadar yüksek olmamakla birlikte, sağlıklı denecek kadar da düşük değildir. Bu duruma bozulmuş glikoz ya da gizli şeker denir.

 Diyabet Yaşama Programları.

Kan şekeriniz normalse ya da gizli şekeriniz var ise öğreneceğiniz programlar sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Belki de diyabet hastası olmanızın ve onun uzun erimli komplikasyonlarına yakalanmanızın önünü kesecektir. Eğer tip 2 diyabetiniz varsa bazı programlar durumunuzun kontrolünü ele almaya, kan şekeri düzeyinizi düzeltmeye ve belki de kullandığınız ilaçların bir kısmını kesmeye olanak sağlayacaktır. Öğreneceğiniz şey bir diyabet yaşama programıdır. Diyet ve egzersizle ilgili kökten değişikliklere ya da aşırı tavsiyelere dayanan bir şey değildir. Yaşam tarzı geçmişinizi tersine çevirmekten ibarettir.

Yiyeceklerimiz Arasındaki Besleyici Öğeler.

Bu bölüm diyabetin ne olduğunu, yiyeceklerimiz arasındaki besleyici öğeleri nasıl aldığımızı ve metabolizmadaki bozuklukların genel sağlığı nasıl etkileyebileceğini açıklayarak işe başlayacak. Sonra, obezite, gizli şeker ve kalp hastalıkları salgınıyla neden yüz yüze olduğumuzu anlatacağız. Bu hastalıklar açısından yaşam tarzının nasıl bir odak noktası oluşturduğu anlayınca, programların neden ve nasıl bir şekilde durumu değiştirdiğini de anlayacaksınız. Kısacası hepimizin diyabet ve gizli şeker hakkında bir fikri ve bilgisi olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.