Pos Cihazı Almak İçin Gereken Evraklar.

Pos Cihazı Almak İçin Gereken Evraklar.

BİLGİ İÇİN 0549619221
BİLGİ İÇİN 0549619221

İş yerleri ciro arttırmak için yüksek komisyon oranlarını göze alarak pos cihazı almak durumunda kalıyor. Neyse ki pos cihazı almak çok da zor değil Aksine bankalar iş yerlerine pos cihazı vermek için neredeyse takla atıyorlar.
Pos cihazı almak için gerekli olan belgeler kısmına geçmeden evvel sizlere birkaç uyarıda bulunayım. Bankalar müşterilerine pos komisyonları ile ilgili farklı uygulamalar yapıyorlar.
Pos Komisyon Oranları
– Birinci alternatif sizlere sundukları paket programlar. Aylık belli bir bedel karşılığı limitleriniz dahilinde komisyonsuz çekim. Örnek ile açıklayacak olursak; Aylık 50 TL karşılığı 3 bin tl limit ile komisyon almadan işlem yapıyorsunuz. Aşağıda bu alternatifin sıkıntılarını yazacağım.
– Diğer bir alternatif düşük aidatlı ya da aidatsız yüksek komisyonlu işlemler. Örnek; hiç aidat alınmaz fakat bu günün şartlarında %2,5 gibi bir komisyon uygulanır. Bununda sıkıntılarını anlatacağım.
– Son olarak aidat ve komisyonsuz bir alternatif mevcut. Bu sistemde banka sizden bir komisyon yada her hangi bedel almaz fakat paranızı 30 ila 45 gün gibi bir sürelerde elinde tutar.
Evraklara geçmeden evvel son olarak yukarıda bahsettiğimiz uygulamaların sıkıntılarını anlatayım. Her şeyden önce bankaların aylık şu kadar ödeyeceksiniz başka bir şey yok sözüne inanmayın.
İşte Karşınıza Çıkacak Olanlar.
– Hesap işletim ücreti
– Kota
– Verimsizlik
– Eft havale ücretleri
– Alt limit Üst limit
– Sim kart bedelleri
– Yazar Kasa Pos ise OKC bedelleri
Bu liste daha da uzar. Bunlardan kurtulmanın değişik yolları mevcut. Onu da en sonda yazacağım.
Pos Cihazı Almak İçin Gerekli Evraklar.
– VERGİ LEVHASI
– İMZA SİRKÜLERİ YA DA İMZA BEYANNAMESİ
– A.Ş LER İÇİN SİCİL GAZETESİ
– KİMLİK
– DÜKKAN RESMİ
Bu evraklar ile pos cihazı alınabilir. Bazı bankalar oda kayıt belgesi de isteyebiliyor. İmza yetkilisi şirket sahibi değilse mutlaka vekaletname de gerekir.

Gelelim son bombamıza. Eğer bu şartlar size ağır geliyorsa ya da bankalar size pos cihazı vermekte sıkıntı yaratıyorsa işte size bir fırsat. Uzun süre önce Cep Pos ile Türkiye’de bir ilke imza atan Öde Al kuruluşu artık Fiziki Pos cihazı da vermekte. Hem de bankalardan çok daha iyi şartlarda. Her şeyden önce sürpriz kesintiler ile karşılaşmadan ertesi gün paranız hesabınızda olacak şekilde çalışıyorlar. Pos cihazına peşin para bağlamak istemeyenler için ciro dan tahsil sistemi de getirilmiş.
Bence Bankalar ile görüşmeden önce mutlaka Öde Al Ödeme Kuruluşu ile görüşün. Size yardımcı olmak adına bir arkadaş ile temasa geçtik ve numarasını ve ismini aşağıda paylaşıyoruz. Direk arayarak bilgi alabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.