Yazgülü Aldoğan’ın işine neden son verildi?

Yazgülü Aldoğan’ın işine neden son verildi?

 

Posta Gazetesi, Gazeteci Yazgülü Aldoğan’ın işine son verdi.

Doğan Medya Grubu, Demirören Grubu‘na satıldıktan pek çok çalışanın işine sebep gösterilmeksizin son verildi. Demirören Grubunun son kurbanı Yazgülü Aldoğan oldu.

İşten çıkarılan son isim Posta yazarı Yazgülü Aldoğan oldu. İşine son verildiğini Instagram hesabından duyuran Aldoğan, tazminatının da verilmediğini duyurdu.

Yazgülü Aldoğan’ın açıklaması şöyle:

“Veda bile edemeden sizlerden ayrıldım; önce yazılarıma üç hafta ambargo konuldu, dün de yeni yayın yönetmeni @Emreİskeçeli’nin bir telefonuyla işime son verildiğini öğrendim! @Demirören ailesi benim fikirlerimi beğenmeyebilir, benimle çalışmak istemeyebilir, saygı duyarım, ben fikir işçisiyim, ben de onlarla çalışmakta zorlanabilirim. Ama 20 yıldır çalıştığım iş yerinden bütün haklarım çiğnenerek tazminatsız atılmamın nasıl bir gerekçesi olabilir? Hukuksuz ve adil olmayan, aileye tanıdığım babalarına yakışmayan bir tutum. Yazgülü Aldoğan tek başına bir kadındır, arkası, cemaati, klübü, şusu busu yoktur, hak hukuk da malum, sürünsün biraz zihniyetine ne çabuk geldik? Bundan sonrası hukuk mücadelesidir, siz okurlarıma o pek kızdıkları sosyal medyadan veda ediyorum. Son yazımın görüntüsüyle, Posta’da bir zamanlar Yazgülü de vardı ve o gazeteyi gazete yapanlardandı!”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.